Visas ziņas

 • Kurp Latvijā doties supot?

  Ja vēl neesi pazīstams ar terminu "supot", vispirms lieti noderēs tā skaidrojums: SUP jeb stand up paddle (burtiski – stāvairēšana) ir sporta veids, kur cilvēks pārvietojas pa ūdens virsmu, stāvot uz samērā plata, viegla un stabila sērfošanas dēļa un airējot ar vienu airi. Tie, kam supošana jau ir sirdij tuva – turklāt viena no iecienītākajām fiziskajām aktivitātēm siltā laikā –, noteikti zina, cik aizraujoša un vienlaikus meditatīva var būt šī nodarbe. Proti, tā ir iespēja izbaudīt sauli, siltumu, brīnišķīgus saulrietus – vai saullēktus – virs ūdens virsmas. Vienu vārdu sakot – vasaru.

 • Zemūdens medības – hobijs, kas stiprina ķermeni un nomierina prātu

  Ir cilvēki, kas neko nav dzirdējuši par zemūdens medībām un ir tādi, kam par zemūdens medībām radies nepilnīgs vai nepatiess viedoklis, taču pavisam maz ir cilvēku, kuri personīgi pazīst kādu zemūdens mednieku un zina, ko tieši viņi dara un ko nedara. 

 • SIA Daktera Kuzņecova klīnika "Acu Mikroķirurģijas Centrs" - lāzerkorekcija tālredzībai, lāzerkorekcija tuvredzībai, lāzerkorekcija astigmātismam

  Hipermetropija jeb tālredzība (kad nepieciešamas pozitīvas jeb pluss lēcas skaidrākai redzei tuvumā) ir problēma, ar kuru ik dienas pie acu ārsta vēršas liels pacientu skaits. Mūsdienu ārstniecības iespējas, tai skaitā pacientu vidū tik populārā lāzerkorekcija tālredzībai, ļauj efektīvi un droši koriģēt tālredzību atbilstoši pacienta vajadzībām.

 • SIA "Composite Latvija" – poliestera sveķi, gelkouti, iekārtas kompozītmateriālu izstrādājumu izgatavošanai

  Poliestera sveķi tiek iegūti naftas pārstrādes procesā un ir viens no plašāk izmantotajiem augstas veiktspējas kompozītmateriāliem. Pateicoties virknei unikālu īpašību, tiem atrasts pielietojums visdažādākajās nozarēs un pat sadzīvē, tomēr, lai iegūtu kvalitatīvu rezultātu un nenodarītu kaitējumu veselībai, ir jābūt atbilstošām zināšanām un iemaņām, kā arī ir stingri jāievēro nosacījumi darbā ar šo materiālu. 

 • 5 padomi, kā vasarā vislabāk izgulēties teltī

  Ikviens dabas cienītājs piekritīs, ka nekas nevar būt labāks par gulēšanu teltī siltā vasaras naktī. Taču, ja dienas laikā esi pārāk sakarsis, noguris vai neapmierināts no smagās telts nēsāšanas līdzi pārgājienā, šī maģiskā sajūta var ātri pazust. 

 • Optibet – sporta bārs ar "odziņu"

  Ikviens no mums ir dzirdējis par sporta bāriem – tās ir vietas, kas veltītas vienam vienīgajam karalim – sportam un ar to saistītām lietām. Sporta bārus pazīst gan pie mums, gan citviet pasaulē, un laika gaitā tie ir attīstījušies un arī nedaudz mainījušies, pielāgojoties apmeklētāju gaumei un vēlmēm. Šajā rakstā uzzināsim, kas ir Optibet sporta bārs un ko tajā varam izbaudīt.

 • 5 Latvijas veselīgie avoti, no kuriem smelties enerģiju

  Avoti un to aukstais, tīrais ūdens jau izsenis ir zināmi ar veselību atjaunojošām, kā arī skaistumu un dzīvesprieku veicinošām īpašībām. Ne velti tie apdziedāti gan tautas dziesmās, gan pieminēti teikās, tāpat arī dažādos ticējumos, piemēram, ka Lieldienu rītā vajagot vēl pirms saules lēkta avota ūdenī muti mazgāt, tad visu gadu āda būšot balta. Latvijā dažādu avotu ir simtiem, pat tūkstošiem, un tie zināmi kā veselības avoti, svētavoti vai Māras avoti.

 • 5 bākas Baltijā, kas pieejamas apmeklētājiem

  Pavisam iespējams, ka daudzi no mums ir pabijuši ekskursijā kādā no Latvijas (vai kādas citas valsts) pilīm, muižām vai līdzīgiem vēstures un arhitektūras pieminekļiem, un ar tiem saistītie nostāsti, leģendas un vēstures fakti vienmēr ir rosinājuši mūsdienu cilvēkos visdažādākās pārdomas: kā ļaudis dzīvoja pirms 800 gadiem? Kādu apģērbu tie valkāja? Kādu ēdienu gatavoja? Kādus ieročus izmantoja, dodoties kaujās? Taču cik daudzi no mums ir vērojuši, kā vienlaidus zilumā kaut kur pie apvāršņa saplūst debesis un jūra, kamēr atrodamies vairāku metru augstumā kādā no Baltijas bākām? 

 • 7 ieteikumi, kā cīnīties ar lapsenēm

  Vasara ir augļu, ziedu un diemžēl arī lapseņu laiks. Lapsenes ir nepatīkami kaimiņi, turklāt savas mājvietas meklējumos tās nemaz nav izvēlīgas – pūzni tās var veidot gan dārzā, gan bēniņos, gan lodžijas stūrī. Lapsenes vienmēr pamanās uzrasties saldumu tuvumā, tāpēc, ja mājās ir apmetušās lapsenes, pastāvīgi nākas uzmanīt augļus, sulas un ievārījumus. 

 • Kas jāņem vērā, ceļojot vienatnē?

  Ceļošana vienatnē vairs nav nekas neparasts, taču iesākumā tā var likties diezgan satraucoša – vieni raizējas par drošību, kamēr citus uztrauc iespējamā vientulība.