Visas ziņas

 • Cēsu pilsdrupas – iespaidīgākais un vislabāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā

  Second-Half Travels/flickr.com

  Latvija ir mājvieta daudzām viduslaiku pilīm un muižām, un vairākām no tām celšanas gads tiek datēts ar krustnešu ienākšanu Baltijā. Viena no tādām ir arī Livonijas ordeņa Cēsu mūra pils, kuras celtniecība tika uzsākta pirms 1218. gada; mūsdienās Cēsu pilsdrupas ir iespaidīgākais un vislabāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā.

 • Nela Gems rotas – lieliska dāvana sievietei

  Latviešu zīmola Nela Gems darinājumi ir īpaši skaistas rotaslietas ikdienai un svētkiem ar mirdzošajiem Swarovski kristāliem.

 • Cēsīs izdevīgākā autoskola

  Sūkstīties vairs nedrīkst! Jā, pandēmija ir viesusi autonomas izmaiņas ikviena Latvijas iedzīvotāja dzīvē, taču apstāties nedrīkst! Nāk vasara, siltais laiks, kad ir īstais laiks apbraukāt Latviju! Par spīti ik dienu pārpildītajiem 15. trolejbusiem Rīgā, nez vai tiks rīkoti jebkādi ekskursiju braucieni. Uz citiem paļauties šoreiz nevar, ir jārīkojas pašam! Cēsīs nebūt nav garlaicīgi, un tā noteikti nav nesmukākā pilsēta Latvijā, tomēr – kuram gan negribas pabāzt degunu arī ārpus ierastā?

 • Septiņi mīti par keramikas blokiem, kuriem nav objektīva pamata

  Pavasarim iesilstot, arī celtniecības darbu sezona jau ir sākusi uzņemt apgriezienus. Bieži vien sabiedrībā iesakņojušies mīti par kādu produktu neļauj izbaudīt tā patiesās, labās īpašības. Tas pats attiecas arī uz keramikas būvmateriāliem un to izmantošanu, par kuriem vēl arvien valda greizi priekšstati. Keramikas bloki, kurus izmanto namu sienu mūrēšanā, ir dabīgs, ugunsdrošs, energoefektīvs un "elpojošs" materiāls, kas ļaus izveidot mājas sienas no dabīga materiāla, kura energoefektivitāte, t.sk. siltuma un mitruma izturība, ir zinātniski pārbaudīta un apstiprināta reālos dabas apstākļos. Apkopojām septiņus biežāk sastopamos mītus par keramikas blokiem.

 • Attālinātais darbs – viens no būtiskākajiem drošības pasākumiem pret Covid-19 izplatību

  Attālinātais darbs kā darba izpildes veids mūsdienās iegūst aizvien lielāku popularitāti kā privātajā sektorā, tā arī valsts pārvaldē. Covid-19 pandēmijas apstākļos tas ir drošākais darba organizācijas veids, lai parūpētos gan par savu, gan sabiedrības veselību, tāpēc arī Latvijā iedzīvotājiem, kuru daba specifika ļauj strādāt attālināti, savi pienākumi jāturpina veikt no mājām.

 • Šodien darbu klātienē var atsākt visi veikali ārpus lielajiem tirdzniecības centriem3

  Ministru kabinets šā gada 1. aprīļa sēdē lēma, ka no šā gada 7. aprīļa pastiprinātas drošības apstākļos darbu klātienē var atsākt visi veikali ārpus lielajiem tirdzniecības centriem. 

 • Vestienas muiža – reiz vērienīgais muižas komplekss ar bagātīgu vēsturi

  Dāvis Kļaviņš/flickr.com

  Vestienas muižas kungu māja atrodas Madonas novada Vestienas pagastā. 18. gadsimta vidū vērienīgais Vestienas muižas komplekss uzcelts uz skanstes, ko ietvēra ar ūdeni pildītu aizsarggrāvju sistēma, savukārt pati muiža pirmo reizi vēstures avotos minēta jau 1452. gadā, un saukta "Heinricha Tolka muiža pie apcietinājuma". Vestienas muižas kungu mājas telpās kopš 1960. gada atrodas pamatskola.

 • BTA Baltijā klientiem sāk piedāvāt uz mākslīgo intelektu balstītu pakalpojumu

  Foto: Pexels.com

  AAS "BTA Baltic Insurance Company" (turpmāk – BTA) Baltijā sadarbībā ar Igaunijas jaunuzņēmumu DriveX sāk piedāvāt inovatīvu, uz mākslīgo intelektu balstītu risinājumu, kas ļaus klientiem krietni ātrāk, ērtāk un drošāk veikt transportlīdzekļa stāvokļa fiksēšanu apdrošināšanas polises iegādes procesa laikā.

 • 5 Lieldienu olu krāsošanas receptes3

  Vassilis/flickr.com

  Olu jau kopš seniem cilvēki saista ar sauli, auglību un jaunas dzīvības sākumu, jo no tās rodas jauna dzīvība; tāpat tā ir noslēpumu, burvestību un pat Visuma simbols. Pirms olu sāka saistīt ar kristīgajām Lieldienām, to izmantoja un godināja daudzos ar pavasara atnākšanu saistītos rituālos. Viena no Lieldienu populārākajām tradīcijām ir olu krāsošana un vārīšana.

 • Riepu apzīmējumi. Kā tie var palīdzēt atrast piemērotākās riepas

  Vasaras riepu izvēle šoferiem šķiet vienkāršs jautājums. Atkarībā no šofera, dažiem var šķist, ka vasaras sezonā jebkuru riepu lietošana ir pieļaujama vai vismaz akceptējama, ja braucējs ir drošs par spēju novaldīt savu auto dažādās situācijās. Protams, daļa taisnības šajā apgalvojumā ir, taču būtiski atcerēties, ka gan ziemas, tā arī vasaras riepu kvalitāte ir noteicošais faktors tajā, kā automašīna turēsies uz ceļa.