Vietējās ziņas

 • Maija parks

  Maija parks veidots 19 gs., kad parku arhitektūrā modē nāca romantiskas pilsdrupas. Parka vecākais nosaukums ir Alekša parks, kura augsto liepu rindas stādījis E.Veidenbauma vectēvs Kaspars Veidenbaums, kurš tajā laikā bija Cēsu pilsmuižas dārznieks. Parkā aplūkojama izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Jansona skulptūra  "Cīņa ar kentauru".

 • Cēsu pils parks

  Pils parks ir Cēsu krāšņākais parks un iecienītākā atpūtas vieta gan vasarā, gan ziemā. Kā vietējiem iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem ir iespēja vērot baltos gulbjus un pabarot pīles.

 • Svētā Jāņa baznīca

  Svētā Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. 

 • Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

   Vidzemes koncertzāle "Cēsis" darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.

 • Cēsu Vecpilsēta

   Viduslaikos ap Cēsu pili un baznīcu, cieši viena pie otras sablīvētas, uz visām pusēm veidojās šauras, līkumotas ieliņas ar amatnieku un tirgotāju namiem. Lai arī karadarbības un neskaitāmo ugunsgrēku rezultātā pilnībā zudusi Cēsu viduslaiku apbūve, pilsētas vēsturiskais centrs savu viduslaiku plānojumu līdz šodienai ir saglabājis gandrīz neizmainītu.

 • Cēsu pils komplekss

  Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. 

 • Cēsis apsver iespēju par pretendēšanu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanu 2027.gadā

  Rīga, 18.janv., LETA. Cēsis sevi uzskata par spēcīgu pretendentu uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, tādēļ pilsēta apsver iespēju pretendēt uz šo titulu 2027.gadā, aģentūrai LETA stāstīja "Vidzemes koncertzāle" valdes locekle Ilona Asare.

 • Latvijā ražots bērnu līdzsvara divritenis "Leg&go" ieguvis pasaules līmeņa dizaina un inovācijas balvu

  Rīga, 16.janv., LETA. Cēsīs bāzētā uzņēmuma SIA "Shaman Inventions" radītais bērnu līdzsvara divritenis "Leg&go" atzīts par gada inovatīvāko un modernāko pilsētvides velosipēdu velo industrijas konkursā "Design & Innovation Award 2019", aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Elīna Krēsliņa.

 • Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu pievienos Priekuļu tehnikumam

  Rīga, 15.janv., LETA. No 2019.gada 1.augusta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolu plānots pievienot Priekuļu tehnikumam, izveidojot profesionālās izglītības kompetences centru "Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums", šodien lēma Ministru kabinets.

 • No nākamās nedēļas būs izmaiņas maršruta Cēsis-Meijermuiža-Glikši-Cēsis autobusu reisos

  Rīga, 15.janv., LETA. No pirmdienas, 21.janvāra, būs izmaiņas divos maršruta Cēsis-Meijermuiža-Glikši-Cēsis autobusu reisos, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Lilita Pelčere.