Vietējās ziņas

 • Cēsu Kosmosa izziņas centra izveide varētu izmaksāt 6 līdz 7 miljonus eiro

  Valmiera, 15.aug., LETA. Cēsu Kosmosa izziņas centra izveide Cīrulīšu ielā 63 varētu izmaksās 6 līdz 7 miljonus eiro, aģentūrai LETA pieļāva Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne.

 • Cēsīs izrādīs nerakstīto ceļu satiksmes likumu izstādi

  Valmiera, 15.aug., LETA. 17.augustā Cēsu degvielas uzpildes stacijā "Circle K", Piebalgas ielā 91, tiks izstādīta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas "Par labām attiecībām" ceļojošā nerakstīto ceļu satiksmes likumu "pop up" izstāde, aģentūrai LETA pavēstīja pasākuma rīkotāji.

 • Atliek lietas izskatīšanu pret motociklistu, kurš Cēsīs bēga no policijas

  Valmiera, 15.aug., LETA. Uz 19.oktobra plkst.11 pārcelta lietas izskatīšana motociklistam, kurš cauri skeitparkam un bērnu spēļu laukumam Cēsīs mucis no policijas, aģentūra LETA uzzināja Cēsu rajona tiesā.

 • Trešo reizi norisināsies festivāls "Čello Cēsis"

  Valmiera, 10.aug., LETA. No 15.septembra līdz 17.septembrim Cēsīs trešo reizi norisināsies starptautiskais festivāls "Čello Cēsis", aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles "Cēsis" pārstāve Egija Saļņikova.

 • Cēsīs tiks notiks "Pēdējā pūķa cepšana"

  Valmiera, 7.aug., LETA. Cēsu Viduslaiku pils dārzā 12.augusta vakarā no plkst.18 līdz 22 notiks Antropocēnā laikmeta dzīres "Pēdējā pūķa cepšana", aģentūru LETA informēja Ruckas mākslas un rezidenču centra pārstāve Ieva Dreibante.

 • Cēsu novada pašvaldības policiju vadīs kaprālis Mārtiņš Jēgers

  Valmiera, 3.aug., LETA. Ceturtdien Cēsu novada pašvaldības domes sēdē Pašvaldības policijas priekšnieka amatā vienbalsīgi iecelts Mārtiņš Jēgers, aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

 • Cēsīs ģimenēm iespēja pieteikties atbalstam skolēniem mācību gada uzsākšanai

  Valmiera, 2.aug., LETA. Cēsu novada pašvaldības Sociālais dienests aicina ģimenes pieteikties pabalstam skolēniem mācību gada uzsākšanai, aģentūru LETA informēja Sociālā dienesta pārstāve Vita Pleševnika.

 • Cēsīs ar Džona Lemkes koncertu noslēgsies koncertu sērija "Zemlika nāk"

  Valmiera, 1.aug., LETA. 12.augustā terasē "Zaļa Zāle" Cēsīs noslēgsies šīs vasaras koncertu sērija "Zemlika nāk…", kad savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā sniegs komponists, skaņas dizainers un elektroniskās mūzikas mākslinieks Džons Lemke no Glāzgovas Skotijā, aģentūrai LETA pavēstīja pasākuma organizatori.

 • Nodod agro plēves un citus lauksaimniecības atkritumus bez maksas!

  Foto: Pixabay / RitaE

  Lauksaimniecības darbu sezona rit pilnā sparā, un līdz ar to rodas arī papildu plastmasas atkritumi, piemēram, nolietotās dārza plēves, polipropilēna maisi, agro plēves un ruļļu ietinamās plēves. It īpaši zemnieku saimniecībās šie atkritumi var rasties ļoti lielos daudzumos, bet ko ar tiem iesākt? Novietojot tos pie sadzīves atkritumiem, ievērojami var sadārdzināties izvešanas izmaksas. Aprakt zemē atkritumus nedrīkst, jo tie nesadalās, kā arī dedzināt tos ir aizliegts – tiem degot, atmosfērā rodas kaitīgi izdedži, kas pēc tam nokrīt atpakaļ uz zemes. Tādā veidā vidē nonāk dažādas kaitīgas vielas (benzopirēns, tvana gāze un citas), kas ir indīgas un rada dažādas slimības. Savukārt ilgu laiku atrodoties dabā, tās izraisa nopietnas saslimšanas un var radīt neauglību. Turklāt par atkritumu dedzināšanu tiek piemērotas bargas soda naudas. 

 • Ko spēj piedāvāt moderns televizors?

  Foto: 1a.lv

  Mūsdienās televizors ir kas daudz vairāk par ierīci, uz kuras vērot televīzijas pārraides. Kvalitatīvs un mūsdienīgs televizors šobrīd būtībā pilda izklaides centra lomu – tam iespējams pieslēgt gan televīziju, gan spēļu konsoles, gan laptopu un viedtālruni, kā arī virkni citu ierīču, kas televizora skatīšanos padara īpaši aizraujošu. Vai zini, kādas iespējas vēl piedāvā mūsdienīgs televizors?