Afiša

festivāls PORTA /ONUKA, SHONO/, Vidzemes koncertzāle CĒSIS

festivāls PORTA /ONUKA, SHONO/, Vidzemes koncertzāle CĒSIS
festivāls PORTA /ONUKA, SHONO/, Vidzemes koncertzāle CĒSIS
KUR
KAD
Svētdiena, 12. novembris, 2017 17:00 - 18:00

ONUKA (Ukraina)

ONUKA ir talantīgās ukraiņu vokālistes Natas Žičenko un atpazīstamā (The Maneken) mūzikas producenta Jevgeņija Filatova vairākkārt apbalvots kopprojekts.

Viņu mūzika ir daudzu žanru krustceles: skaista inovatīvo, futūristisko, dziļi sakņoto un tradicionālo elementu saskaņa, modernu aranžējumu apvienojums ar Ukrainas tautas mūzikas elementiem, ar kuriem Nata ir izaugusi kopš dzimšanas.

Projekta nosaukums ("onuka" ukraiņu valodā nozīmē "mazmeita") ir veltīts Natas vectēvam, kurš bija slavens tradicionālo ukraiņu mūzikas instrumentu amatnieks. Viņa visdārgākā dāvana – pašdarināta sopilka - ir sava veida simbols un svarīgs daudzu ONUKAs dziesmu elements.

ONUKAs mūzika ir tilts starp pagātni un nākotni. Bagātais Ukrainas etniskās kultūras mantojums mūsdienu elektronisko skaņu kontekstā rada jaunu mūzikas pasaules pieredzi.

ONUKAs koncertprogramma izceļas ar sev raksturīgo iekšējo dramatisko kompozīciju, īpašu atmosfēru un daudziem pārsteigumiem. Elektronikas un tautas instrumentu simbioze, ar kuru ONUKA pārsteidza pirms trim gadiem, sasniedz absolūtu harmoniju. Natas vokālam piemīt unikāls skanējums, jutekliskums un dziļums. Jevgeņija aranžējumi pielīdzināmi Henrika Švarca vai Deimiana Lazarusa prasmju līmenim. Viņa metode un skaņas kvalitāte lieliski iederas šodienīgajā Eiropas tendencē, kurā inovatīva elektronika aktīvi asimilē dažādu valstu etnisko mūziku.

Koncerts sniedz intīmu pieredzi, kurā katrs klausītājs tiek atstāts vienatnē ar mākslinieka mūziku. Tajā pašā laikā tas ir spēcīgs enerģijas impulss, kas apņem audienci kā vilnis.

https://www.youtube.com/watch?v=dnCc4njgmFQ

SHONO (Burjatija)

Mūzikas grupa «ŠONO» (tulkojumā no burjatu val.- vilks) izveidota 2014. gadā. Grupas līderis Aleksandrs Arhinčejevs ir vadošais virstoņu vokālists Burjatijā un nepārspēts improvizācijas meistars. Aleksandrs sasniedzis panākumus burjatu nacionālo eposu -uligeru- un tautas stāstījumu izpildīšanas mākslā.

Aleksandru dēvē par "cilvēku-orķestri",- viņš spēlē daudzus mūzikas instrumentus: morinhuru, suhhuru, limbu, homushembardu u.c.

Viņa rokās jebkurš mūzikas instruments sāk atskaņot burvīgas melodijas.

Savās melodijās Šono mūziķi iegulda daļiņu savas dvēseles un ieved klausītāju savas tautas senajā kultūrā . Šī mūzika ir brīnišķīga iespēja iedvesmojoši atdoties ritmam, ieslīgt meditācijā , un, ļaujoties pilnīgi iegrimt šajā mūzikā, caur šīm skaņām nokļūt līdz saviem jūtu dziļumiem un bagātināt savas dvēseles caur šo pieredzi.

Biļešu cenas:

  • 20.00 € (biļetes pieejamas)
  • 15.00 € (biļetes pieejamas)
  • 12.00 € (biļetes pieejamas)
  • 10.00 € (izpārdots)
Pirkt biļeti: