Par pilsētu

Raunas novads

Raunas novads

NOZĪMĪGĀKIE APSKATES OBJEKTI

Raunas viduslaiku pilsdrupas un skatu tornis

Iespējams aplūkot Raunas mazpilsētiņu no pils skatu torņa. Skatu torņa atslēdziņa pieejama Raunas TIC.
Raunas TC "Balt-Go" tālr. 27775764
Valmieras iela 1a, Rauna

SIA "Siera ražotne"

Ģimenes uzņēmumā SIA "Siera ražotne" top Latvijā tik ļoti iecienītais Zaļais siers, kura viena no galvenajām sastāvdaļām - sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), Siers "Ķiplociņš", Siers ar garšaugiem, pikantais knapsieriņš un 13 veidu Mājas makaroni. Tiek piedāvāta produktu degustācija, kā arī iespēja iegādāties ražotnē tapušo produkciju. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta!

SIA "Siera ražotne"
Parka iela 4a, Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 22014583
sierarazotne@gmail.com, www.sierarazotne.lv

Bioloģiskā saimniecība "Jaun-Ieviņas"

"Jaun-Ieviņas" piedāvā ekskursijas pie savvaļas zirgiem un govīm, saimniecībā dīķa krastā ir viesu nams, kurā ir kamīnzāle, pirts, masāžas vanna, nakšņošanas iespējas 35personām, laiva, katamarāns. Ēdināšana-ugunskura zupa, siltas pusdienas. Saimniecībā ražo dažādus produktus, cidoniju sukādes, marmelādes, sīrupus, tējas, olas. Interesenti var aplūkot dažādu šķirņu mājputnus. Tirdzniecības vieta. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka!

"Jaun-Ieviņas" Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 26463980,+371 29495146
jaun-ievinas@jaun-ievinas.lv, 
www.jaun-ievinas.lv

Raunas Ceplis

Keramikas darbnīca, kur iespējams iepazīt keramikas trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Iepriekš piesakoties iespēja ar savam rokām izbaudīt māla pārvērtības liekot lietā savas radošās prasmes. Jauka ainava. Iespēja izmantot teritoriju dažādam aktivitātēm. Apmeklējums iepriekš jāpiesaka!

"Ķieģeļceplis" , Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 29412265; +371 29364949
ecinis@apollo.lv

"Baižkalna staļļi" piedāvā izjādes ar zirgiem, vizināšanu pajūgā, ziemā ar kamanām. Apmeklējums gan individuāli, gan grupās! Iepriekšēja pieteikšanās!

"Baižkalns" Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 29540152

Z/S "Kaliņi" stādaudzētava

Stādaudzētavā var iegādāties viengadīgu un daudzgadīgu puķu, garšaugu, dārzeņu un dekoratīvo krūmu stādus. Augu sortiments ir ļoti plašs, patiks visiem, gan tiem, kuri meklē ierastas lietas, gan tiem, kas meklē, ko jaunu un interesantu savam dārzam, dobei vai puķu kastei. Sniedzam konsultācijas par augu audzēšanu, dārza kopšanu. Augus var apskatīt arī dārzā, dobēs, dažādās kompozīcijās. Strādājam aprīlis - novembris, lielākām grupām jāpiesakās iepriekš!

"Bērziņi -2", Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 29333780
lasmariekstina@inbox.lv
http://www.draugiem.lv/kalini/

Z/S "Mežnoras"

Zemnieku saimniecība "Mežnoras" tika izveidota 1993.gadā. Mežnorās tiek audzētas agrās zemenes zem plēves segumos un arī uz lauka, kā arī avenes – gan vasaras, gan rudens. Tāpat saimniecība piedāvā aveņu vīnus.

"Mežnoras", Raunas pagasts, Raunas novads
Tālr. +37129113619
meznoras93@inbox.lv

Drustu novadpētniecības muzejs

Muzeja pirmsākumi saistīti ar Drustu skolas vēstures skolotāja Jāņa Arāja darbību 20.gadsimta 70.-80.gados. Apmeklējot muzeju, pie krājuma glabātās Ilzes Ļuļēnas var iegūt informāciju par Drustu pagasta un skolas vēsturi, iegūt ziņas par ievērojamiem Drustu pagasta ļaudīm, vēsturiski nozīmīgām vietām. Pie muzeja vadītājas var pieteikt ekskursijas pa Drustu pagasta apskates vietām, kā arī var gūt papildu informāciju par velējamām apskates vietām.

Drustu novadpētniecības muzejs
Tālr. +371 22047515, muzeja vadītāja
ieva.skoboleva@inbox.lv
www.rauna.lv 

Z/S "Ozolkalns"

Piedāvā mājās gatavotus svaigpiena sierus, kuriem pievienotas dažādas interesantas garšvielas. Siera degustācijās ir iespējams nobaudīt fantastiskā produkta variantus. Piedāvā arī telšu vietas, piknika vietas.

"Ozolkalns", Drustu pagasts, Raunas novads
Tālr. +371 26184900

Piltiņkalns

Piltiņkalns ir svētkalns. Te regulāri norit tautas gadskārtu ieražu svētki. Apkārt kalnam deviņiem lokiem ir iestaigāta spirālveidīga taka, bet uz tās DR nogāzes rodams labirints "Dzīves koks". Kalna ZA nogāzē atrodams Grīnu svētavots. Kalnā ir vairākas enerģētiski aktīvas vietas. Kalna galā atrodas nojume, kur var paslēpties nelabvēlīgos laika apstākļos. No kalna vērojamas lieliskas ainavas.

~4 km no Drustu pagasta centra Zosēnu pagasta virzienā
Tālr. +371 29331935
ojarsrode@gmail.com
www.piltinkalns.lv